امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

مناسبت روز
پیام روز :

یادداشت : ایستادگی ادامه دارد

یادداشت : ایستادگی ادامه دارد مدت زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
یادداشت : ایستادگی ادامه دارد
Rate this post

یادداشت : ایستادگی ادامه دارد ، حوزه علمیه خراسان از امت اسلامی می خواهد تا در برابر تهدید آمریکایی‌ها وحدت خود را حفظ کرده و مسئولین برای فائق آمدن به مشکلات داخلی، با قطع امید از خارج از مرزهای کشور به توان ملت بزرگ ایران تکیه کنند.

خودکامگی و استبداد آمریکا به‌عنوان مظهر نظام سلطه، واقعیتی است که از بدو تشکیل این کشور تاکنون وجود داشته و مرور زمان، این خصوصیت را شفاف‌تر ساخته است. دولتمردان کاخ سفید با همین ویژگی‌ها توانستند در اقصی نقاط جهان، چتر سلطه‌گری خود را گسترده کنند.از زمانی که بمب‌های هسته‌ای آمریکا، میلیون‌ها کشته در ژاپن، ویتنام، آمریکای جنوبی، عراق و افغانستان برجای گذاشت،‌ هر روز بر توهم سیاستمداران غربی افزوده شد و خود را قدرت بلامنازع جهان ‌پنداشتند. البته با پیروزی انقلاب اسلامی و به‌تبع آن، بیداری کشورهای دنیا، موجی از استکبارستیزی در سطح دنیا شکل گرفت و جمهوری اسلامی ایران در کسوت پرچم‌دار این مبارزه، ۳۸ سال است که در قله مقابله با هژمونی آمریکایی قرارگرفته است.
شکست آمریکا در توطئه‌«خاورمیانه بزرگ» که از طریق مقاومت ملت‌های منطقه و با راهبری ایران به دست آمد، کاخ سفید را نسبت به تدارک دشمنی‌های جدیدتر تحریک کرد و هر روز بر قطر کتاب خصومت‌های آمریکا افزوده است. ازجمله موضوعات مورد مناقشه میان ایران و آمریکا که امروز سندی بر بدعهدی و غیرقابل اطمینان بودن این کشور و روشن‌ترین گواه بر خصومت پایان‌ناپذیر آنان با جمهوری اسلامی به شمار می‌آید، «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) است.
پس از آغاز دور جدید گفتگوها میان ایران و گروه ۱+۵، رهبر معظم  انقلاب اسلامی، مذاکره با آمریکا را تنها در موضوع هسته‌ای و با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه پذیرفتند و در طول مسیر پر پیچ و خم مذاکرات چارچوب‌هایی تعیین کردند تا بر خلاف آرزوی رئیس دولت آمریکا و همکارانش، هم حق هسته‌ای ملت محفوظ بماند و هم بار تحریم‌ها از زندگی و معیشت آنها رفع شود.
البته عجله مذاکره‌کنندگان و ضعف ساختاری متن برجام موجب شد که در برخی موارد برای بهانه‌جویی و نقض عهد طرف آمریکایی زمینه ایجاد شود؛ همچنین متأسفانه با وجود تأکیدهای رهبر معظم  انقلاب اسلامی بر اخذ تضمین کتبی از رئیس‌جمهور آمریکا، برجام بدون رعایت این الزام اجرا شد و جریان بزک‌کار آمریکا، به این حرف کم‌مایه بسنده کرد که امضای کری، تضمین است.
ترامپ پس از انتخاب، دستکش مخملی را از دست چدنی فرو انداخت و او که در دوره تبلیغات انتخابات، وعده داده بود برجام را پاره می‌کند، این حرف را تکرار نکرد اما به همراه وزیرخارجه و نماینده‌اش در سازمان ملل، هر چند وقت یک‌بار ضربه‌هایی بر برجام وارد کرده و می‌کند که تا به امروز نیز این رفتار ها همچنان استمرار دارد.
آمریکا بزرگ‌ترین ناقض توافق های بین‌المللی است و هیچ توافقی از گزند بدعهدی این کشور در امان نمانده است. آن‌ها علی رغم اینکه می‌دانند وضع هرگونه تحریم،‌ ناقض روح و جسم برجام است، بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها را اعمال کرده و شعار می‌دهند که تحریم‌ها ربطی به برجام ندارند. از سوی دیگر، جمهوری اسلامی ایران را که تمام تعهدات خود را بدون استثنا و حتی فراتر از مفاد برجام انجام داده است، به نقض روح برجام متهم کرده و هر تهمت و افترایی را که سزاوار خودشان است، نثار جمهوری اسلامی می‌کنند. جالب اینکه با این حجم بی‌سابقه از بازرسی‌ها و تعهدات فرابرجامی ایران، آمریکا شرکت‌ها و بانک‌های خارجی را به دلیل معامله با ایران تحریم می‌کند و از طرف دیگر، رئیس‌جمهور آمریکا، ساز خروج از برجام را کوک کرده و بر اساس گزارش‌ها، تصمیم دارد تا در ماه آینده میلادی، تدابیر سخت‌تری را علیه ایران اعمال کند.
دولت آمریکا تا دو هفته دیگر در خصوص آنچه که پایبندی ایران به برجام می‌خواند، ابراز نظر خواهد کرد و این گزارش، مبنای رفتار آمریکا در تعلیق تحریم‌های ایران در چهار ماه بعد خواهد بود.
نباید ازنظر دور داشت که اساس عداوت شیطان بزرگ با ملت بزرگ ایران، نه مسئله هسته‌ای است، نه حقوق بشر و نه حتی توان موشکی و نظامی، چراکه همین کشور مدعی، از رژیم‌های فاسدی همچون عربستان سعودی حمایت می‌کند که کوچک‌ترین درکی از حقوق بشر ندارند و با سلاح‌های غربی، امنیت جهان و منطقه را به خطر انداخته‌اند. در حقیقت، آنچه آمریکا را خشمگین کرده، حاکمیت اسلام انقلابی در ایران و بیداری اسلامی با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی است.
پیام مهم سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه نیروی انتظامی آن بود که جمهوری اسلامی در مقابل خطای طرف مقابل، دست‌بسته و بدون واکنش نیست و در مقابل قلدری‌های نظام سلطه، هیچ عقب‌نشینی در کار نخواهد بود، زیرا اگر ما کوتاه بیاییم، دشمن جلو می‌آید و در مقابل، نشان دادن اقتدار و کرنش نکردن در مقابل زورگویان است که تولید شرافت و قدرت خواهد کرد و دشمن را به عقب خواهد راند.
تصمیم‌گیری در خصوص بدعهدی‌های طرف مقابل کاملا روشن است همانطور که رهبر انقلاب در دو سال متوالی در دیدار رمضانی کارگزاران نظام توقع دقت و مراقبت بیشتر از منافع ملی را با لحنی نزدیک به گلایه از مسئولان مطرح کرده‌اند.

حوزه علمیه خراسان به صراحت اعلام می کند که جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان قدرت اول منطقه، هرگز در هیچ زمانی تحت سلطه‌گری و زورگویی هیچ قدرتی نمی‌رود و از امت اسلامی می خواهد تا در برابر تهدید آمریکایی‌ها وحدت خود را حفظ کرده و مسئولین برای فائق آمدن به مشکلات داخلی، با قطع امید از خارج از مرزهای کشور به توان ملت بزرگ ایران تکیه کنند.
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان 

hozehkh.com

نظر خود را بگذارید .

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به حوزه علمیه شهید مطهری شهرستان فریمان است.

قالب وردپرس آنلاینر
قالب وردپرسقالب وردپرس
پیوستن به کانال حوزه فریمان